Nebankovní půjčky jsou pro mnoho lidí jedinou možností na získání úvěrů. Patří sem lidé s nízkým příjmem, záznamem v registru dlužníků nebo s nedoložitelným příjmem. Půjčky u těchto společností jsou ale často nevýhodné a všemožné poplatky je ještě více zdražují. U klasických bankovních úvěru jde požádat o refinancování, jde to samé udělat u nebankovních půjček?
Nebankovní půjčky se značí svou dostupností a vysokou RPSN. Oproti klasickým bankovním úvěrům bývají ty nebankovní o něco menší a s vyšším úrokem a všemožnými poplatky. Jelikož si banky v dnešní době dávají pozor na to, komu peníze půjčují, mnoho lidí tak na klasickou půjčku nedosáhne a musí vyhledat nebankovní společnosti.
Během vedení úvěru se může stát cokoliv – ztráta práce, zranění, změna rodinného rozpočtu a současná půjčka se tak může stát značně nevýhodnou. Pro tento případ se hodí refinancování půjčky, kdy dluh převezme jiná společnost a nabídne výhodnější úrok a nižší splátky. Tím se trochu uvolní rozpočet.
Každá nebankovní organizace má své vlastní postupy, ale většinou o refinancování jde požádat online nebo po telefonu. Po domluvě je dokonce i možné zažádat o osobní schůzku ve svém domově – pozor ale na možné zpoplatnění tohoto komfortu.
U zřizování refinancování nebankovních půjček nemusí ani člověk nikam chodit, reprezentant s veškerými dokumenty přijde k němu domů.
Nejčastěji se refinancuje úvěr jako rychlá online půjčka nebo mikropůjčka. Ty také patří k nejčastěji uzavíraným nebankovním úvěrům, problém s jejich refinancováním tedy zpravidla není. Kde by ale problém být mohl, je refinancování půjčky bez registru a zástavy.
Tyto půjčky se poskytují lidem se značnými problémy, často v dluhové spirále, kdy si berou půjčky na splacení současných dluhů. Tady by mohly i nebankovní organizace mít problém s vyhotovením žádosti o refinancování. Když už nějaká přikývne, často je to za srovnatelných podmínek se současnou situací.
Pokud se dluhy stanou neúnosnými, vyplatí se začít myslet o vyhlášením osobního bankrotu a zahájením procesu oddlužení. Jak na to se můžete dočíst na stránce Hardyn.cz.
Refinancování nebo konsolidace?
Spoustě lidem se plete refinancování a konsolidace. Není se čemu divit, princip velmi podobný. Refinancování se poskytuje pouze pro jednu půjčku. Pouze tato půjčka bude převzata a zvýhodněna. Konsolidace platí u dvou a více půjček, kdy se jejich součtem vytvoří jedna velká půjčka. Tím se sníží celková měsíční splátka, jelikož člověk nemusí platit úrok u všech půjček.