Plzeň patří mezi města, která jsou populární svojí tradicí vzdělávání. Najdete tady nejednu vysokou školu a zároveň také Západočeskou univerzitu, které každý rok do světa pouštějí nové kvalitní absolventy.

Zároveň je ale Plzeň městem, kde se pojí většina pracovních oborů, které vás jen můžou napadnout. Na jedné straně máte k dispozici neustále velké množství pracovních příležitostí ve výrobě a průmyslu, na druhé straně potom zároveň můžete najít práci v informačních technologiích či pohostinství. Ostatně to vše najdete i v rámci dnešního článku.

Jedno z nejlepších míst pro informatiky

Je zcela jedno jestli v rámci informatiky děláte webové technologie, nebo vývoj finančního software. Věřte, že práce v Plzni nabídne opravdu dobré využití víceméně všem informačním oborům, se kterými se v rámci běžné praxe můžeme potkat.

Jedná se totiž o jedno z měst, kde najdete celou řadu vývojářských společností jak s domácím zázemím, tak i s původem a infrastrukturou v zahraničí. Rozhodně tak máte možnost najít kombinaci dobře dostupné práce se slušnými benefity a platem, která vás zároveň bude bavit. Mnohé nabídky práce Plzeň dokáže poskytnout i absolventům v rámci informačních oborů.

Tradiční práce v pivovaru jako splněný sen

Mimo toho, že je Plzeň poměrně mladým městem, které má navíc pobočky automobilky Škoda můžete myslet i na to, že se může stát pro mnohé doslova splněným snem i práce v místních pivovarech. Mnohá volná místa Plzeň nabízí právě v pivovarech, protože se jedná o jedno z těch nejtradičnějších měst u nás v oblasti vaření piva. Svoji práci tak najdou vzácnější povolání jako sládci či kultivátoři, ale stejně tak i běžnější součásti celé výroby, jako mohou být klasičtí pracovníci údržby či technici, bez kterých by hromadná výroba rozhodně nemohla fungovat.