Není žádným tajemstvím, že ne každý má na nákup nového vozu. V takovém případě je samozřejmě jedinou možností využití služeb autobazaru. Vždy však záleží na tom, do jakého autobazaru zajdete. Lze doporučit samozřejmě pouze prověřené autobazary, kde najdete vozy v deklarovaném technickém stavu. Možná si ale říkáte, že se to snadno řekne. Jak totiž poznat, že jste vstoupili do dobrého autobazaru?

Napoví už první návštěva

Ať už nakupujete v autobazaru poprvé nebo už máte nějakou zkušenost, určitě je potřeba si všímat některých detailů. Zejména první setkání s prodejcem by mělo být ve znamení toho, že se snaží najít řešení pro vaše požadavky. Bazar aut je tady pro vás, nikoliv vy pro něj. Proto by měl být prodejce schopen požadavky vyslechnout a pomoci vám s výběrem. To je tedy lidská stránka věci, která je předpokladem určitého vstřícného jednání, jež by mělo být standardem.

Důvěřuj, ale prověřuj

Potom jsou tady ale další skutečnosti, na které je potřeba si dávat pozor, a to zejména když už vyslovíte zájem o konkrétní vůz. V prvé řadě by takový vůz rozhodně měl splňovat parametry, jako že by měl být:

  • V dobrém technickém stavu
  • S platnou STK

Také by neměla být kladena překážka tomu, pokud si sami chcete vůz prohlédnout v servise s mechanikem. Můžete tak odhalit skryté závady a udělat si představu o tom, jaké nejbližší investice bude vůz potřebovat. Toto všechno jsou základní předpoklady, abyste si vybrali vůz, který vám bude dlouho sloužit.

Potom jsou zde ještě některá další kritéria, která je nutno mít na paměti. Zejména je důležité, aby měl automobil legální původ a dobrý autobazar by vám měl umět nabídnout ověření původu. Tyto skutečnosti sice nemají nic společného s technickým stavem vozu jako takovým, ale mohou vás přivést do vážných problémů z právního hlediska. Proto pamatujte i na tyto okolnosti při nákupu.