Vlhké, špinavé, flekaté – takové mohou být textilní koberce v autě, pokud je venku blátivo či sněží. Jsou sice útulné, ale ne příliš praktické. Nehledě na jejich čištění, které není příliš jednoduché. Odmést bláto nebo jej vysát, je poměrně jednoduché, ale fleky, které po blátě zůstanou, už tak jednoduše vyčistit nejdou. Přitom není nic složitého udržet podlahy ve voze čisté. Stačí textilní koberce vyměnit za gumové koberce a hned máte o starost se zdlouhavým čištěním méně.

Ty, které budou přesně pro váš vůz

Gumové koberečky musí do auta dokonale zapadnout. Nesmí být menší a nesmí se pohybovat. Měly by být přímo pro daný typ vašeho vozu. Pokud budou velikostně přesné, ušetříte tak mnoho práce s čištěním. Mimo toho, že snadněji udržíte pořádek, zajistíte také větší bezpečí během jízdy. V případě, že na koberci budete mít kamínky, bláto nebo vodu, stačí vzít kobereček a vytřepat jej. Navíc díky protiskluzové úpravě, nemusíte mít strach, že vám chodidlo sklouzne. 

Kvalita je rozhodující

Pokud koupíme jakýkoli výrobek, chceme, aby byl kvalitní a sloužil nám dlouhou řadu let. To stejné samozřejmě platí i o kobercích do auta. Ty se také dají koupit v různých kvalitách a za různé ceny. Kvalitní poznáte tak, které jsou vyrobené z odolné gumy a bez přidaného PVC. V případě, že chcete opravdu jistotu, vyberte koberečky přesně podle vašeho typu auta. Takové vám do něj sednou jako na míru ušité.   

Vybírat můžete rohože od různých výrobců. Oblíbený výrobce je například Rigum, ale také Rezaw Plast, Gledring či Petex. Lze je také koupit v sadě. Pokud máte malé děti, jezdíte často na výlety nebo váš vůz používáte pravidelně, popřemýšlejte nad nákupem koberců, ušetří vám mnoho času a práce. Prohlédněte si nabídku kvalitního prodejce autodoplňků a nakupte ověřené produkty.