Prázdniny se nenávratně chýlí ke konci. A když něco končí, něco nového začíná. V tomto případě je to škola. S nástupem nebo návratem do školy souvisí i potřeba pořízení školních potřeb. Na co se musí připravit rodiče prvňáčků i starších dětí? Poradíme vám, jak to vše zvládnout a navíc ušetřit

První nástup do školy. Co čeká vás a vaše dítko?

Každý prvňáček před nástupem do školy podstoupí test zralosti, který vede zkušený pedagog. Dítě by mělo zvládat tyto základní dovednosti: pozdravit, poděkovat, znát své jméno, jména rodičů a adresu. Také by mělo být zcela samostatné na toaletě i při konzumaci jídla. Do těchto základních dovedností patří i zavazování tkaniček.  

Kromě toho by prvňáček měl už mluvit co nejvíce plynule a správně vyslovovat. Hláskování a počítání do deseti by mu také nemělo dělat problém. Dále by mělo znát několik básniček nebo písniček a rozeznávat základní barvy a tvary. Důležitá je i orientace v prostoru.

Školní potřeby pro prvňáčky

Před začátkem školy by měl každý rodič dostat základní info o tom, co vše je třeba pořídit. Většina škol si určuje, jakými psacími potřebami se budou děti učit psát. A některé z nich vyžadují pořízení desek na písmenka, jiné je zase dětem obstarají samy. 

Mezi základní školní potřeby však rozhodně patří školní taška, penál, tužka, pero, guma, pastelky, pravítko nebo ořezávátko. Malým dětem pořiďte rozhodně nůžky s kulatou špičkou. Kromě výbavy do lavice je třeba myslet i na boty, tedy přezůvky, nebo věci na tělesnou a výtvarnou výchovu.

Velký důraz je kladen na výběr školní tašky. Zcela zapomeňte na batohy, ty jsou vhodné až pro starší děti. Těm nejmenším bude nejvíce vyhovovat aktovka se spoustou přihrádek a kapsiček. Kvalitní aktovka by měla být lehká a pevná. Důležitá jsou i vyztužená záda a široké popruhy, které usnadňují její nošení. A určitě nezapomeňte na reflexní prvky. 

Využijte pro letošní nákup školních potřeb interaktivní nákupní seznam, kde najdete vše potřebné. Díky tomuto šikovnému checklistu určitě na nic nezapomenete.

Školní potřeby pro starší žáky

Zde bude nákup již o něco snazší i levnější. Většinou stačí jen dokoupit chybějící psací potřeby, nebo nové sešity. Obecně mezi největší výdaj patří školní taška. Dobrou zprávou je, že tu pořizujete jen jednou za čas.