Zimní období dává našim tělům pořádně zabrat, co se týče nároků na relaxaci, dostatek odpočinku a spánku. Ubývá slunečních dní, my už se také tolik netouláme po venku… Naopak, chceme si užít trochu té domácí pohody. Co by byla pořádná pohoda bez pohodlného gauče nebo postele? Pokud se vám zdá, že jsou vaše matrace v lůžku hodně proleželé, vaše tělo si vůbec neodpočine, ba naopak – probouzí se bolavé, rozlámané, vyčerpané, výběr nové matrace je nasnadě. Speciálně, pokud zařizujete pokojíček dětem, jež odrostly dětským postýlkám, mohly by vás zaujmout matrace 140 × 200 cm.

Větší matrace 160 × 200 cm vyhovují mládeži, dospělým i robustnějším postavám

Pokud toužíte po větší matraci pro dospělého, jenž disponuje robustní postavou, je dlouhý či speciálně stavěný, neváhejte si prohlédnout matrace 160 × 200 cm různých tvrdostí. Hodnoty 2/3 například označují střední tvrdost, u mnohých produktů lze využít obou stran. Prostě si vyberete, ze které strany na matraci budete spát. Prověřený prodejce se u nabízeného zboží nehonosí pouhým označením „kvalitní“ a „zdravotní“. Jednotlivé zboží má detailní popisy, z jakých materiálů je vyrobeno, z jaké pěny, z kolika vrstev se skládá atd. V neposlední řadě je důležitým měřítkem i nosnost. I když vážíte kupříkladu 85 kg, musíte si připočíst i váhu vašeho potomka, který se k vám v noci ještě rád přitulí.

Dvoulůžkové matrace 180 × 200 cm se vejdou i do atypických postelí

I když se rozměry matrace 180 × 200 cm zdají být dostačující pro dvě osoby, je třeba si pozorně přečíst popisy produktů. Ne všechny typy matrací snesou váhu dvou velkých dospělých lidí. Na matraci se sice šetřit nemá, ovšem aktuálně se nabízejí za zvýhodněné ceny, které jsou mnohdy o půlku levnější.