Kdykoliv, když u nás doma padla řeč na to, že bychom ve svém bytě mohli zrealizovat krb, polila mého muže úzkost z toho, že by se nám tato investice zrovna nemusela vyplatit, jelikož by nás čekala, dle jeho slov velmi náročná stavba komínu. Netušila jsem, že se jedná pouze a jen o jeho názor k celé věci, který nemá s realitou pranic společného. Dozvěděla jsem se totiž, že samotná stavba komínu, která předchází realizace krbu, není zase tak náročná, jak se může na první pohled zdát a kromě jiného je v tomto případě i možnost nechat si zrealizovat od jedné jediné firmy dokonce celý otopný systém a mít jak jednotnou záruku. Tudíž jsem se iniciativy za můj vysněný krb ujala já a k mému, překvapení, již stavíme!

Stavba komínu byla zbytečným strašákem ve vzduchu

Obava z toho, že stavba komínu bude náročným, ba nadlidským úkonem, zmizela velmi rychle poté, co náš dům navštívil tým odborníků, které zajímala především naše samotná představa o tom, kde bychom si krb přáli, jak by měl vypadat a jaký účel by měl především splňovat, respektive, zda chceme vytápět pouze jednu jedinou místnost či bychom si přáli vytápět hned několik místností najednou. Na základě našich přání a tužeb se spustila realizace stavby, která byla dlouhou dobu v naší domácnosti strašákem, který létal ve vzduchu několik let. Můj muž se mi poté, co viděl, že se zbytečně bál velké investice a časové náročnosti realizace, omluvil a slíbil mi, že mne příště poslechne a nebude mi vnucovat své zažité názory. Opět jsem tak, jako vždy dosáhla, řečeno s nadsázkou, svého.

Celý otopný systém nás velmi zaujal

Jak již jsem zmiňovala v úvodu, stavba komínu nebyla tím jediným, co jsme si nechali od jedné jediné firmy zhotovit hned v počátku. Zaujala nás totiž velmi nabídka toho, že bychom mohli mít záruku nejen na samotný komín, nýbrž na celý otopný systém v domě. Stavba komínu tak odstartovala nevídané. Muž totiž prohlásil, že když už máme stavět komín, tak si necháme zhotovit i ten zbytek a vezmeme tak vše najednou. Tato slova v mých uších zněla jako rajská hudba, jelikož jsem si doslova představila, jak již trávíme čas u našeho nového krbu a již nic nemusíme dále řešit.