Pokud člověk někdy v životě nevystačí se svými příjmy, může to řešit různě. Jednou z možností, jak učinit, je pak i vzetí si nějaké té nabízené půjčky. Což může umožnit snadnější překonání panujících těžkostí.

Ovšem ono to s půjčkami není zase až tak jednoduché. Rozhodně tu neplatí, že si člověk jednoduše vybere tu nejvýhodnější, zajde si do banky, podepíše smlouvu, dostane požadovanou částku a tím je to odbyté. Právě banky jsou totiž těmi, kdo dělají s půjčkami největší obstrukce, kdo si kladou nejeden přísný požadavek a zamítnou žádost každého, kdo jim nedokáže plně vyhovět.

A tak je nejeden ze žadatelů odsouzen k tomu, aby odcházel z libovolné banky s nepořízenou. Jednoduše proto, že není schopen splnit to, co se tu po něm žádá. Dejme tomu nemá

  • dostatečně vysoké příjmy
  • dost dobře vypadající daňové přiznání
  • čisté registry dlužníků
  • majetek, jemuž nehrozí exekuce
  • a podobně

Ten, kdo v bance neuspěje, má pak vlastně jen jednu jedinou možnost. Obrátit se na nebankovní sektor, jehož hypotéka bez dokládání příjmů je právě pro něj jako dělaná. A to proto, že zde nehrají ani velké příjmy, ani vysoké zaplacené daně, ani registry, exekuce a podobně rozhodující úlohu. Tady stačí jenom docela málo.

Kdo chce uspět u této hypotéky, musí mít jenom nemovitost na území našeho státu, již by mohl dát do zástavy, a příjmy postačující alespoň k uhrazování těch nejnižších představitelných splátek.

A tak je mnoho těch, kdo si tu mohou půjčit třeba až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již dají do zástavy. Bez poplatků předem, se smlouvou jednoduchou tak, že se do ní nevejde nic, co by mohlo dlužníka poškozovat, s možností nízkých splátek a splácení po dobu jediného roku stejně jako třiceti let, logicky i s možností předčasného splacení bez sankcí. Žádost se tu podá snadno přes internet, vše se vyřídí rychle, peníze jsou k mání záhy a je možné použít je na cokoliv.

A co by si kdo mohl přát více?