V dnešní době ohromná spousta lidí tráví velkou část svého života u počítačového stolu. Pro některé to je celodenní práce, pro jiné potom koníček a zábava. Pro obě skupiny ale platí fakt, že jsou sedavá zaměstnání všeobecně nezdravá pro lidské zdraví a tělo.

Existují ale možnosti, jak i přes potřebu dlouhého sezení u počítače, minimalizovat jakékoliv dopady na vaše zdraví. Jednou z nich je například pořízení opravdu kvalitní židle k počítači, která by byla nejen pohodlná ale rovněž i splňovala všechny požadavky, které jsou třeba pro zdravé a pevné držení těla.

Špatná židle u počítače je původcem mnoha problémů

Spousta profesionálů i amatérů se zkrátka zdráhá investovat do židle u počítače peníze a získat tím větší komfort a lepší zdraví. Místo sezení na kvalitní židli pak sedí na standardních židlích, které například tlačí v oblasti konečníku nebo svojí špatnou stavbou nedávají uživateli jinou šanci, než se nepřirozené hrbit a časem si tak vypěstovat problémy se zády. Profesionální židle k počítači vás těchto problémů zbaví rychle a jednoduše.

Jak vybrat ideální židli k počítači přesně pro vás?

Aktuálně jsou židle k počítači jedním z nejvíce se rozvíjejících druhů sortimentu, co se týče nábytku. Vyrábějí se ve stovkách různých verzích a provedení. Díky moderním technologiím nastavení jsou navíc židle schopny přizpůsobit se potřebám každého uživatele.

Držení těla by u židle mělo být naprosto přirozené. Tedy rovný posed s lehce prohnutými zády v bedrech. Hrudník by se při práci a hraní neměl jakkoliv vyklánět, ale měl by být hezky přímý a to stejné platí také pro hlavu.

Snažte se tedy vybírat židli, která vám tyto věci umožní. Platí zde pravidlo, že dražší židle automaticky nabízí větší pohodlí a zároveň i větší možnost personifikace podle vašich potřeb. Můžete si tak nastavit výšku židle díky standardnímu hydraulickému mechanismu a mnohdy také úroveň záklonu sedátka. Pokročilejší a ortopedické speciální židle poté disponují například i nastavitelným opěrátkem na hlavu, nebo prohnutím sedátka židle v konkrétních oblastech.

K židli nezapomínejte také na základní příslušenství

Židle jako taková je úplný základ pro zdraví vašeho těla. Zapomínat by se ale nemělo ani na zdraví vaší podlahy, což spousta lidí při pořizování nové židle k počítači dělá. Kolečka, jimiž jsou počítačové židle standardně vybaveny, mohou časem poškodit podlahovou krytinu.

Naštěstí lze tento problém vyřešit pomocí jednoduchých podložek pod počítačové a kancelářské židle. Podložky se dělají v mnoha provedeních od drobného koberečku až po průhlednou plastovou vrstvu. Na vaše pohodlí a vlastnosti židle to nemá vůbec žádný vliv, ale dokonale tím ochráníte vlastní podlahu před zničením.