Pro látkové rolety se při otázce stínění oken rozhoduje stále více lidí. A vlastně se ani není čemu divit – látkové rolety jsou totiž nejen pěkné na pohled, ale jednoduché na ovládání a praktické na údržbu. To všechno z nich dělá ideální kandidátky na stínění oken u vás doma. Věříme, že i vy přijdete látkovým roletám na chuť.

Látkové rolety prošly celou řadou inovací

Látkové rolety nejsou na trhu kdoví jakým nováčkem, ba naopak se na něm vyskytují už celou řadu let. Za celou dobu své existence přitom prošly různými proměnami, díky kterým si dnešní době domů můžete pořídit moderní rolety vyráběné z lehkých látek, které se liší nejen svým provedením, ale i propustností světla. Látkové rolety jsou proto nejen praktickým, ale i estetickým prvkem, na který se budete moci kdykoliv spolehnout.

Látkové rolety vás svým využitím mile překvapí

Co se látkových rolet týče, budete jistě mile překvapeni různorodostí jejich využití. Dají se totiž použít nejen pro klasicky tvarovaná okna, ale i pro ta okna, která mají netypický tvar. Stejně tak je můžete použít i pro zastínění střešních oken, kdy vám moderní rolety zajistí, že se podkrovní prostory nepřehřejí.

Odlišnost použitých látek

Jak jsme již zmínili o pár řádků výše, látkové rolety se vyrábí z látek, které se liší svou propustností. Na základě hustoty vláken tak můžete vybírat mezi látkami propustnými, polopropustnými a plně zatemňujícími. Konkrétní typ látky byste měli vybírat s ohledem na danou místnost, do které látkové rolety pořizujete – do ložnice jsou skvělou volbou plně zatemňující rolety, do obýváku nebo do kuchyně pak můžeme doporučit plně propustné rolety.

Design rolet na míru

U látkových rolet je možnost volit z několika barevných variant. Záleží jen na vás, jestli si vyberete nějakou jednoduchou barvu nebo naopak vsadíte na nějaký pořádně výrazný vzor. I tady můžete design rolet přizpůsobit nejen vašemu vkusu, ale i celkovému pojetí interiéru, do kterého látkové rolety pořizujete.