Hlavní město Praha má nejvyšší procento zaměstnaných matek u nás v republice. A ty potřebují mít možnost umístnit své děti do zařízení, ve které budou mít důvěru, že se o jejich ratolesti co nejlépe postarají. Proto je tu mateřská školka Praha, na kterou se rodiče mohou vždy s důvěrou obrátit.

Proč by děti měly chodit do školky

Není to jen o tom, že nemáme kam děti dát, a tak je necháme ve školce. Docházka do předškolního zařízení má pro děti velký význam a pomáhá jim v mnohých věcech, které by se jen těžko jinak naučily. Děti se naučí být samostatné, poznají, že i hračky mají své místo a začnou si po sobě uklízet, naučí se komunikovat a fungovat v kolektivu – dělit se o hračky, hrát si s jinými dětmi a mnohým dětem to pomůže i naučit se pravidelně a správně jíst. To co doma dítě odmítá – v kolektivu často přijme, protože to vidí u druhých dětí. Ve školce tak děti získají užitečný a pevný základ pro budoucí život.

Dobře vybraná školka znamená budoucí úspěch

Je jasné, že každé dítě může mít ze začátku problém se začlenit do nového kolektivu a zapojit se. Každé dítě je jiné a potřebuje jinak dlouhý čas nebo dokonce individuální přístup, aby si zvyklo. Po čase, až si zvykne, se každé dítě do školky začne těšit. Svůj podíl na tom mají ve velké míře i paní učitelky, školní vzdělávací program a aktivity, které na děti ve školce čekají. Mateřská školka Praha je soukromé zařízení, které bylo otevřeno již i v roce 1992 jako první soukromá mateřská školka v České republice. Zařízení si zakládá na důvěře mezi dítětem a pedagogem, kteří se po celý rok snaží co nejlépe rozvíjet také rozumové a jazykové schopnosti dětí.

Aktivity pro každého

V mateřské školce se děti mohou těšit na spousty zábavných aktivit, které jim pobyt ve školce maximálně zpříjemní. Děti chodí cvičit na nářadí do tělocvičny, učí se hrát třeba na flétnu nebo základům taneční výchovy, chodí plavat a do sauny, mohou si zahrát tenis, zacvičit jógu, pracují s keramikou, učí se jezdit na lyžích a na kole. Pro předškoláky je tu kroužek Zdravovědy a pro starší děti možnost jízdy na koních a osvojení si základů práce se zvířaty. Děti se tak rozhodně nudit nebudou a svůj čas ve školce využijí plnohodnotně a navíc zábavně.

Dejte i vy svým dětem ten nejlepší základ do života a vyberte pro ně školku, na kterou budou rádi a s láskou vzpomínat.