Doba moderních internetových technologií postupuje nemilosrdně kupředu, což se projevuje nejenom v soukromém a veřejném sektoru, ale také v oblasti předškolního vzdělávání. Ještě před několika lety bylo naprosto nemyslitelné najít na trhu specializovaný software, který by usnadňoval řízení mateřské školky. Nyní je ovšem realita diametrálně odlišná, protože informační systém pro mateřinky zaznamenal velký rozmach, a to díky komplexním modulům.

Jak komunikovat se školkou?

Informační systém pro mateřské školy zjednodušuje práci nejenom učitelům a ředitelům, ale také rodičům, kteří nyní mohou s předškolní vzdělávací institucí komunikovat v reálném čase. Online zprávu můžete odeslat z chytrého mobilního telefonu, tabletu nebo počítače, takže máte jistotu, že si učitel přečte důležitou zprávu včas. Efektivní komunikace funguje i opačným směrem, protože učitelé mají možnost odesílat hromadné zprávy například o zdržení na výletě nebo o zrušení kroužku keramiky.

Jak dítě omluvit?

Pro většinu rodičů bývá problémem včasné omluvení dítěte z výuky, což však díky specializovanému programu nikdy nebylo jednodušší. Najednou nemusíte čekat dlouhé desítky minut s telefonem v ruce, neboť jednoduše omluvíte dítě na konkrétní den a hodinu prostřednictvím programu. Samozřejmostí je na základě odevzdané omluvenky zrušení jídel po celé omluvené období, takže se rodiče nemusí obracet přímo na jídelnu.

Jak uhradit školné?

Soukromé mateřské školy fungují díky pravidelně hrazenému školnému, a ani tato nepříjemná povinnost nebyla pro rodiče nikdy snadnější a pohodlnější. Informační systém vypočítává výši školného automaticky, k němuž navíc přičítá sazby za kroužky, jednorázové poplatky a pochopitelně také za obědy. Každý měsíc se v uzavřeném profilu jednotlivých rodičů objeví faktura s konkrétní výší školného, která je navíc opatřena QR kódem pro rychlou platbu.

Specializovaný informační systém je užitečný nejenom pro učitele a ředitele, ale také pro rodiče. Dopřejte jim potřebný komfort a investujte do jedinečného programu pro mateřské školy.