Tyhle perfektní doplňky prostě nesmí ve výbavě žádného nadšeného hledače pokladů chybět! Hodí se všem, kteří rádi objevují střípky naši minulosti, ale i těm, co si s chutí čas od času udělají radost několika drobnými, nalezenými v mechu pod lanovkou.

Obyčejné detektory kovu jako prostředek k výdělku?

Ti druzí hledači se objevují zejména na konci sezóny u turisticky oblíbených míst nebo pomáhají „při úklidu“ po masových akcích typu technoparty. Tam totiž na několika drobných, vyklouznutých z kapsy, nikomu nesejde. Nicméně vidina bohaté odměny by neměla být tím jediným důvodem, který vám velí si detektory kovu pořídit. Může se totiž stát, že celé odpoledne strávené v terénu, nevynese víc, než pár víček od piva a drobné na zmrzlinu.

 

Detektory kovu pro snadné použití v terénu

Pokud vám však spíš než o odměnu jde o aktivně strávené odpoledne s možným bonusem navíc, pak budou pro vás detektory kovu ideálním pomocníkem. Poradí si s mincemi ztracenými v písku, prstýnky zatoulanými u rybníka, ale i možnými artefakty z míst s historickou hodnotou (tady pozor, archeologicky významné lokality jsou běžným hledačům kovů podle legislativy zapovězené). Právě na charakteru zvolených lokalit závisí i typ pořízeného detektoru. Může jít o klasické dvoumetrové „monstrum“ známé z dobrodružných filmů, ale i lehká příruční zařízení, která s přehledem schováte do kapsy. Dejte si však pozor, aby váš nový detektor měl:

    • Ochranu proti ztrátě ( akustické upozornění v případě delší nečinnosti).
    • Odolnost proti vodě alespoň IP 66 (pro případ, že vás zastihne déšť).
    • Snadné ovládání prostřednictvím palce.

Detektory kovu prodej aneb nákup u specialistů

V neposlední řadě nepodléhejte při nákupu detektorů momentálním hnutím mysli nebo zdánlivě výhodným slevovým akcím. Své nové pomocníky si pořiďte u specialistů, pro které je činnost detektory kovu prodej každodenním chlebem. Jedině tak si můžete být jistí, že vám během výběru vždy dobře poradí, a vy tak budete se svou novou vášní maximálně spokojeni.