Sezóna zimních sportů klepe na dveře a těší se na ni zejména nadšení lyžaři. Pokud se k nim hrdě hlásíte i vy a zatímco čtete tento článek, současně přemýšlíte nad tím, na které zasněžené svahy letos vyrazíte, vězte, že byste neměli spoléhat na svůj lyžařský um a modrou kartičku zdravotní pojišťovny.

Říká se, že „neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“, ovšem v případě lyžařů by se hodilo spíše „neštěstí chodí po lidech i po horách“. Někdy přitom stačí opravdu málo a z pohodového lyžování se stane noční můra.

Představte si, že přeceníte své lyžařské schopnosti a spadnete tak nešťastně, že si zlomíte nohu – třeba při lyžování v italském Livignu. Horská služba vás odveze k sanitce a ta vás následně převeze do traumacentra, kde se vás ujmou špičkoví lékaři. Provedou rentgen, zlomeninu zafixují a oznámí, že je nohu nutné operovat.

Pokud by k výše uvedené situaci došlo bez sjednaného pojištění na lyže, museli byste operaci podstoupit v některém ze státních zdravotnických zařízení. Což by pravděpodobně znamenalo čekat i několik dní. Díky pojištění je možný okamžitý převoz na soukromou kliniku ve Švýcarsku. Do několika hodin jste po operaci a od druhého dne můžete začít rehabilitovat. Za pár dní vás domů do České republiky odveze perfektně vybavená sanitka.

Výše uvedené úkony stály pojišťovnu téměř půl milionu korun. Resumé? V rámci Evropské unie by vám si samozřejmě „stačil“ i Evropský průkaz zdravotního pojištění, ale měli byste nárok pouze na operaci ve státní nemocnici. Rychlost a kvalita ošetření však mohou sehrát zcela zásadní roli – a je mnohem lepší podstoupit zákrok ihned v co nejlepším zdravotnickém zařízení.

A nezapomeňte, že by se vám mohlo hodit také připojištění na lyžování mimo vyznačené trasy, protože jeden nikdy neví.


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.