Letní měsíce jsou obdobím, kdy vysoké teploty velmi často ztěžují vytvoření elegantních stylizací do kanceláře. To je problém zejména na místech s přísným dress codem. Stojí za to vědět, jak vytvořit kancelářské stylizace pro letní dny, abyste nejen vypadali skvěle, ale cítili se pohodlně.

Vhodné materiály jsou důležité

Při kompletaci šatníku pro horké dny stojí za to věnovat pozornost tomu, aby jednotlivé prvky oblečení byly vyrobeny z přírodních materiálů. Malá příměs syntetických složek je samozřejmě přípustná, ale měla by být co nejmenší. 

Materiály, které jsou vhodné pro horké dny, jsou bavlna, len nebo hedvábí. Jsou nejen pohodlné a prodyšné, ale také skvěle vypadají. 

Co si vzít na sebe do kanceláře v horkém dni? 

Nyní, když už víte, jaké materiály by se měly používat pro letní oblečení do kanceláře, stojí za to určit, které prvky letního šatníku budou fungovat nejlépe. Elegantní obleky z tuhých a silných materiálů se v létě nemusí nutně hodit. V horkém dni nejsou tou nejlepší volbou. Je také dobré rozloučit se se sakem, svetrem nebo jiným svrchním oděvem. 

Čím méně vrstev tvoří letní stylizaci, tím lépe. Proto jsou v horkých dnech ideální volbou šaty. Jedná se o velmi univerzální oděv, který může úspěšně sloužit jako základ kancelářské stylizace, a to i na místech, kde jsou požadavky na dress code poměrně přísné. 

Každá žena, která si chce koupit dokonalé šaty do kanceláře, by měla mít na paměti, že musí splňovat několik pravidel. Především by neměla odhalovat příliš mnoho. Velmi nevhodná jsou odhalená ramena nebo hluboké výstřihy. Kromě toho je třeba věnovat pozornost délce šatů – neměly by končit více než několik centimetrů nad koleny. Různé mini varianty nejsou absolutně povoleny. Na místech, kde je dress code poměrně přísný, je lepší zvolit elegantní, neutrální barvy: černou, tmavě modrou, šedou nebo béžovou. 

Aby Vaše kancelářská stylizace vypadala co nejlépe, je třeba ji doplnit vhodnou obuví. Skvělou volbou jsou dámské sandály, jejichž bohatou nabídku najdete na webových stránkách renomovaných značek obuvi.

Mějte však na paměti, že sandály nemusí být nutně dobrou volbou v kancelářích s přísným dress codem. V takové situaci je lepší nahradit je elegantními lodičkami na platformě nebo sloupku. 

Kancelářská elegance s nádechem ležérnosti 

Dámy, které pracují v kanceláři, kde panuje poměrně uvolněná atmosféra, si mohou dopřát trochu módního šílenství. Zajímavým a originálním nápadem jsou dámské sneakersy, které se nosí k letním šatům nebo vzdušné sukni. Tato neobvyklá kombinace je v současné době velmi módní. 

Kancelářskou stylizaci můžete doplnit také hravým šperkem nebo originální barevnou kabelkou.