Mít dnes řidičské oprávnění je bráno jako naprostá samozřejmost. A to hlavně z důvodu, že cesty autem mohou nejenom ulehčit osobní život, ale mohou být vyžadovány i v práci. Aby mohl člověk legálně řídit, musí samozřejmě projít autoškolou. A to rozhodně není nijak složité.

Jak vybrat tu pravou?

Autoškola je služba jako každá jiná. Nabídka je dnes v každém velkém, ale i menším městě. Jak vybrat tu pravou? Ideální je, aby byla blízko vašemu bydlišti. Pokud bydlíte v hlavním městě, je ideální volbou autoškola Praha. Jelikož je nutné do ní pravidelně docházet, je třeba, aby nebyla nijak daleko. Dále je dobré vybírat i podle dalších kritérií, jako je:

  • Vozový park
  • Délka trvání kurzu
  • Cena kurzu

Nejprve výuka

Ta se v autoškolách skládá z několika částí. Prvotní částí je teorie, která je zaměřena nejenom na silniční předpisy. Týká se také oblasti první pomoci, ale má i technickou část. Druhá polovina výuky je spojena s praxí. Během této části jako uchazeči o řidičské průkazy míříte do reálného provozu. A to ve voze, kde sedíte na sedadle řidiče. To vše je samozřejmě spojena i s asistencí instruktora, který radí, pomáhá, předvídá a eliminuje případné problémy. Obvykle jsou první jízdy spojeny s méně náročnými situacemi, zatímco u těch posledních už jde o celkem náročné cesty včetně komplikovaných křižovatek.

Nutnost zvládnout zkoušky

Aby mohlo být řidičské oprávnění vydáno, je nutné nejenom absolvovat celý kurz. Je nutné také zvládnout zkoušky. I ty mají dvě klíčové části. První je teoretická. Nejedná se o nic jiného, než klasický test z toho, co jste se během kurzu naučili. Druhá část zkoušky už je praktická. Během ní jde o jízdu vozem, ve kterém kromě instruktora sedí také zkušební komisař. Ten jízdu hodnotí a na základě toho buď vyhodnotí, že zájemce zkoušku udělal, nebo že ji neudělal a tak bude nezbytné, aby ji opakoval.