V posteli trávíme hodně času. Záleží na tom, kolik nám je let, v jaké jsme kondici a zda netrpíme nějakou nemocí. Zdraví jedinci by měli spát šest až osm hodin denně – respektive v noci. Komu to čas a zaměstnání dovolí, může si dovolit i krátkou siestu po obědě. Své o odpočinku po obědě vědí malé děti a senioři. Těm spánek po obědě dělá skutečně dobře. Ovšem školáky už po obědě v posteli neuvidíte, a to ani o prázdninách, kdy je nehoní školní povinnosti. Dospělým, jimž by se hodinka spánku či relaxu po obědě nesmírně hodila, už kvůli zaneprázdněnosti nemají šanci. Své o dlouhém spočívání na posteli vědí osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Ty by se bez zdravotní matrace a polohovatelné postele neobešly.

Zdravotní nebo atypická matrace dělá zázraky

Pryč už jsou doby, kdy se spalo na matracích s péry, které se uprostřed krásně propadaly, a na stranách vylézající péra perfektně tlačila. Současná doba přeje jako ve všech odvětvích i zdravotnictví. Proto se stejně, jako se vyvíjejí chirurgické nástroje, zjednodušují a zrychlují se operace, pomáhá se nemocným a lidem po úrazech i speciálními pomůckami, které jim zkvalitňují život a urychlují regeneraci.

Chodítka, elektrická kolečková křesla, ergonomické berle, podložky do bot, polohovací postele, zdravotní matrace – to je jen stručný výčet pomocníků, kteří mají své pevné místo ve zdravotnických zařízeních, nemocnicích nebo domech pro seniory. Pomáhají jak samotným nemocným, tak i ošetřujícímu personálu, který se o nemocné či lidi po úrazech intenzivně stará. Statistiky i zdravotníci se shodují na faktu, že posilující spánek na jakostních matracích dává lidem upoutaným na lůžko do nového dne více sil tolik potřebných pro správnou a rychlou rekonvalescenci.